Trening i fitness

Trening nóg

Trening nóg powinien być jedną z podstaw dobrze przygotowanego zestawu ćwiczeniowego. Równomierne ćwiczenie mięśni ciała jest istotne, by sylwetka kształtowała się w sposób proporcjonalny. Dodatkowo warto zauważyć, iżnogi dają naszej postawie stabilną podstawę – ważne jest zatem, by mięśnie nóg były silne oraz wytrzymałe.

Jakie ćwiczenia na nogi?

Istnieje wiele różnego rodzaju ciekawych ćwiczeń na nogi. Co ciekawe podczas trenowania nóg organizm nasz wytwarza duże ilości hormonów anabolicznych, które z kolei wpływają na rozrost mięśni całego organizmu.
Wśród często wykonywanych ćwiczeń na nogi można wymienić między innymi popularne przysiady ze sztangą. Wśród opinii wielu profesjonalistów panuje przeświadczenie, iż jest to jedno z ćwiczeń, które przynosi najlepsze i najbardziej pożądane efekty. Pierwsze przysiady ze sztangą warto jednak wykonać pod okiem specjalisty, który wskaże nam nasze ewentualne błędy techniczne.

Ci, którzy chcieliby rozpocząć trening nóg od ćwiczeń na maszynach, powinni zdecydować się zaś na przykład na tak zwane wypychanie ciężaru na suwnicy. Warto trening mięśni nóg rozpoczynać od nieco mniej skomplikowanych i wymagających ćwiczeń i stopniowo zmieniać przebieg treningu.

Nie tylko nogi!

Ćwicząc dolne partie naszego ciała należy pamiętać także o tym, by dobrać odpowiednie ćwiczenia dla naszych pośladków. Trening nóg i pośladków dobrane w sposób odpowiedni, zapewnią naszemu ciału doskonały i zdrowy wygląd.

Podobne wpisy
PoradyTrening i fitness

Jak szybko i efektywnie poprawić swoją wydolność?

Już na początku treningu czujesz zmęczenie? Chcesz cieszyć się dużą wytrzymałością i…
zobacz więcej
PoradyTrening i fitness

Joga dla początkujących – podpowiadamy jak zacząć!

Joga to system filozofii indyjskiej polegający na połączeniu treningu ciała i dyscypliny…
zobacz więcej
Trening i fitness

Jumping fitness czyli ćwiczenia na trampolinie

Od pewnego czasu kluby fitness i siłownie przeżywają prawdziwy renesans. Coraz więcej osób…
zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.