Akcesoria dla sportowców

Pasy dla biegaczy

Mogłoby się wydawać, że do biegania nie potrzeba niczego prócz przewiewnego sportowego stroju i porządnych butów. To poniekąd prawda, ale jest jeden element ubioru biegacza, który skutecznie ułatwi mu życie: mowa o pasie do biegania. Każdy z nas musi w końcu schować gdzieś klucze i bidon, nie wszyscy lubimy się też rozstawać z portfelem i telefonem komórkowym. Producenci prześcigają się w produkcji funkcjonalnych i komfortowych pasów, które coraz lepiej spełniają potrzeby wymagających użytkowników, do jakich należą biegacze.

Czym się kierować przy wyborze?

Jest kilka czynników, które musimy wziąć pod uwagę, jeśli chcemy, by pas jak najlepiej nam służył. Przede wszystkim zastanówmy się, co tak naprawdę mamy zamiar w nim nosić, a właściwie – jak dużo. Od tego powinna zależeć szerokość naszego pasa. Im więcej rzeczy chcemy do niego włożyć, a co za tym idzie, im cięższy będzie pas, tym powinien on być szerszy. Nie będzie wtedy przemieszczał się i podskakiwał przy dużej wadze swojej zawartości. W dodatku ciężar będzie bardziej równomiernie rozłożony na całej powierzchni pasa. Pamiętajmy też o miejscu na bidon lub dwa. Najwygodniej, kiedy bidony są rozmieszczone po bokach: wtedy łatwiej po nie sięgnąć, a ich ciężar lepiej się rozkłada. Dobrze też, gdy bidon można w łatwy sposób wyjąć. Skomplikowane zabezpieczenie sprawi, że będziemy się z nim mocować podczas biegu, co wybije nas z rytmu.

Idealne dopasowanie

Dobrze dobrany pas powinien nie tylko mieścić potrzebne rzeczy, ale także – a może przede wszystkim – nie utrudniać nam biegu. Wygoda i swoboda ruchu podczas aktywności to sprawa kluczowa. Zwróćmy uwagę na to, czy pas jest wyposażony w ściągacze. Kiedy nie wypełnimy go w całości, to rozwiązanie pozwoli nam zmniejszyć objętość pasa. Nie potrzebujemy w końcu wielkiej pustej kieszeni szeleszczącej na biodrach. Inna ważna sprawa to wodoodporność. Pamiętajmy o tym, że taki pas ma intensywny kontakt z potem. Jeżeli zamierzamy nosić w nim cenne rzeczy, zadbajmy o to, by były one odpowiednio zabezpieczone. Wiele pasów jest też wyposażonych w odblaskowe nadruki. Wybierzmy jeden z takich modeli, jeśli lubimy biegać wieczorami: to łatwy sposób na zwiększenie swojego bezpieczeństwa na drodze. Oferta pasów do biegania jest dziś naprawdę szeroka i nie powinniśmy mieć problemu z wyborem. Jedyne, co musimy zrobić, to dobrze określić swoje potrzeby i wymagania wobec tego rodzaju akcesoriów.

Podobne wpisy
Akcesoria dla sportowcówPorady

Zegarek do biegania – jak wybrać najlepszy?

Kiedyś wydawał się fanaberią, dziś wielu sportowców nie potrafi się bez niego obejść.
zobacz więcej
Akcesoria dla sportowców

Maty do jogi

Dawno temu w Indiach nikt nie słyszał o gumowych matach do jogi. Ćwiczono na matach wykonanych z…
zobacz więcej
Akcesoria dla sportowców

Piłki do ćwiczeń dla sportowców

Przyrząd wielozadaniowy Wielu osobom duża gumowa piłka do ćwiczeń kojarzy się z gimnastyką…
zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.