PoradyTrening i fitness

Ile razy w tygodniu trenować fitness? Część 2

Zastanawiasz się ile czasu powinno się trenować fitness? Jest to druga część artykułu. Kliknij i przejdź do poprzedniej.

Ile razy w tygodniu trenować fitness, gdy chcesz utrzymać wagę na stałym poziomie?

Każdy z nas w którymś momencie trenowania dochodzi do ściany – ogarnia nas wtedy rezygnacja i chęć odpuszczenia. Nie da się wyglądać lepiej, nasza sylwetka jest pięknie wyrzeźbiona, jędrna i smukła, czyli taka, jaką sobie wymarzyliśmy i na którą bardzo ciężko pracowaliśmy. Jak jednak dobrze wiesz, nawet wtedy nie wolno całkowicie porzucać treningów. Musisz wiedzieć, że każda decyzja dotycząca odpuszczenia sobie treningu danego dnia pociąga za sobą następną i następną – z tego powodu powstaje zapętlona nić rezygnacji a to z kolei skutkuje utratą formy. Żeby do tego nie dopuścić, zaplanuj systematyczne treningi fitness w miarę własnych możliwości czasowych. Ćwicz jeden raz w tygodniu, dwa, jeśli masz taką możliwość, jednak pamiętaj, że regularność jest kluczem do sukcesu, a aktywność fizyczna to nie tylko perfekcyjnie wyrzeźbione ciało, ale też zdrowie i świetne samopoczucie!

Nigdy nie odpuszczaj!

Choć osoby bardziej zaawansowane, które mają na swoim koncie spore osiągnięcia, mogłyby nieco sobie odpuścić, z reguły dzieje się wręcz odwrotnie. Gdy raz zakochasz się w fitnessie, okaże się, że zmniejszenie ilości treningów w tygodniu będzie dla ciebie ogromną stratą! Z pewnością warto wygospodarować dla siebie 3 godziny tygodniowo na fitness. Ten czas i praca, którą w trakcie jego trwania wykonasz na sali treningowej, to znakomite efekty dla twojej sylwetki i ogólnego samopoczucia. Dodatkowo udowodnisz sobie, że jesteś w stanie wykonywać regularne ćwiczenia w celu utrzymania znakomitej formy. Artykuł powstał przy współpracy z portalem up8.com – link do poradnika.

Podobne wpisy
PoradyTrening i fitness

Joga dla początkujących – podpowiadamy jak zacząć!

Joga to system filozofii indyjskiej polegający na połączeniu treningu ciała i dyscypliny…
zobacz więcej
Akcesoria dla sportowcówPorady

Zegarek do biegania – jak wybrać najlepszy?

Kiedyś wydawał się fanaberią, dziś wielu sportowców nie potrafi się bez niego obejść.
zobacz więcej
Porady

Uprawianie sportu i jego korzyści dla zdrowia

W codziennym, pospiesznym życiu nie każdy pamięta o tym, aby dbać o swoją kondycję fizyczną.
zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.