Trening i fitness

Fitness nie tylko na siłowni

Fitness nie tylko na siłowni

Twój organizm potrzebuje dawki sportu, ale Twój czas pracy i plan dnia nie pozwalają Ci na zaplanowanie konkretnego terminu, w którym dotrzesz na zajęcia? Szukasz alternatywy dla klasycznych zajęć w klubie fitness? Jest na to rozwiązanie.

Po pierwsze możesz ćwiczyć w domu. To dobra alternatywa, która pozwala na wykonywanie ćwiczeń kiedy masz czas i ochotę. Zakładasz sportowy strój, rozkładasz matę do ćwiczeń, włączasz ulubioną muzykę i gotowe – ruszasz to ćwiczeń. Do fitnessu w domu potrzebne jest jednak duże samozaparcie i silna wola. Nie pilnowana przez nikogo poza sobą, bez odpowiedniej motywacji, możesz łatwo odpuścić trening dla błogiego leniuchowania na kanapie po ciężkim dniu. Jeśli jednak masz silną wolę, z pewnością uda Ci się wygospodarować czas na kilkadziesiąt minut ćwiczeń.

Drugą opcją jest fitness na świeżym powietrzu. Wystarczy niewielki park lub lasek blisko domu i możesz zacząć biegać, uprawiać nordic walking czy ćwiczyć przy użyciu naturalnych, dostępnych przedmiotów. Drzewo czy ławka w parku będzie na przykład idealnym rozwiązaniem do ćwiczeń rozciągających. Poszukaj też miejsc na świeżym powietrzu wyposażonych w sprzęty do ćwiczeń – zewnętrzne siłownie to obiekty, na których możesz wykonywać zróżnicowane ćwiczenia. Taką aktywność możesz połączyć z bieganiem czy nawet spacerem. To także świetna opcja na poznanie innych ludzi, którzy również uprawiają fitness na zewnątrz. Razem łatwiej o pozytywną motywację!

Fitness dla każdego – w domu i w parku

Fitness na świeżym powietrzu albo ćwiczenia w domowym zaciszu? Czemu nie! Zamiast zapisywać się na zajęcia w klubach fitness, można – przy odrobinie dobrych chęci i samozaparciu – zacząć ćwiczenia indywidualne.

Ćwiczenia na świeżym powietrzu to gwarancja dobrego samopoczucia. Ruch, szczególnie ten na świeżym powietrzu, pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i dodaje energii. Nawet z niewielkim doświadczeniem w tej dziedzinie możemy zacząć uprawiać fitness na świeżym powietrzu. Bieganie, szybki chód, ćwiczenia rozciągające wykonamy z powodzeniem w najbliższym parku czy polnej drodze.

Jeśli natomiast pogoda za oknem nie nastraja do treningów na zewnątrz, na przykład pada deszcz albo śnieg, zawsze można zacząć ćwiczyć w domu. Unikajmy też fitnessu na zewnątrz jeśli usłyszymy komunikaty o złym stanie powietrza. Do ćwiczeń w domu nie potrzebujemy wyrafinowanych sprzętów. Wystarczy mata, ewentualnie ciężarki i piłka do ćwiczeń i już możemy zacząć trening.

Pamiętajmy tylko, żeby przed wykonywaniem ćwiczeń przeprowadzić solidną rozgrzewkę. To zniweluje ryzyko nadwyrężenia mięśni lub poważniejszej kontuzji. Najlepiej też przed rozpoczęciem samodzielnych treningów poradzić się specjalisty – profesjonalnego instruktora, który pokaże kilka ćwiczeń, podpowie jak ćwiczyć i wskaże najlepsze metody, które mogą być stosowane podczas treningu w domu lub na zewnątrz.

Podobne wpisy
PoradyTrening i fitness

Podstawowe wyposażenie na siłownie - wszystko czego potrzebujesz na początek

Zachęcony opowieściami znajomych postanowiłeś zacząć uczęszczać na siłownię? A może z…
zobacz więcej
PoradyTrening i fitness

Poranny trening – dlaczego warto ćwiczyć rano?

Jak dotąd poranny trening omijałeś raczej szerokim łukiem, ponieważ sama myśl o jeszcze…
zobacz więcej
PoradyTrening i fitness

Jak szybko i efektywnie poprawić swoją wydolność?

Już na początku treningu czujesz zmęczenie? Chcesz cieszyć się dużą wytrzymałością i…
zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.