Trening i fitness

Dlaczego dobry strój sportowy jest ważny?

Rozpoczynając przygodę ze sportem, rzadko zaczyna się od wizyty w sklepie z profesjonalną odzieżą i akcesoriami. Najczęściej pierwszym krokiem jest ubranie dresów i trenowanie przez kilka miesięcy by poznać sport, upewnić się o zainteresowaniu nim. Szczególnie jest tak w przypadku biegania, kiedy na początek wystarczy wygodny strój i sportowe buty.

Niemniej jednak,wraz ze wzrostem zaawansowania biegacza i długością dystansów pokonywanych na treningach, wzrasta również potrzeba, aby zaopatrzyć się w odpowiednią odzież dla biegacza.

Dlaczego jest to takie ważne?

1) Ze względów bezpieczeństwa. Profesjonalna odzież dla biegacza zawiera często odblaskowe elementy, które pozwalają lepiej uwidocznić go po zmroku. Ponadto, odpowiednia regulacja temperatury i gospodarki wodnej jest niezbędna w przypadku biegania na dłuższe dystanse, aby zapobiec przegrzaniu organizmu i udarowi. Buty na odpowiedniej podeszwie to z kolei ochrona stawów narażonych na wielkie zniszczenia podczas biegania.

2) Wygoda to również istotna sprawa. Nie wszyscy mają świadomość, jak bardzo jest ona w stanie wpłynąć na sukces treningowy sportowca.

Podobne wpisy
PoradyTrening i fitness

Jak szybko i efektywnie poprawić swoją wydolność?

Już na początku treningu czujesz zmęczenie? Chcesz cieszyć się dużą wytrzymałością i…
zobacz więcej
PoradyTrening i fitness

Joga dla początkujących – podpowiadamy jak zacząć!

Joga to system filozofii indyjskiej polegający na połączeniu treningu ciała i dyscypliny…
zobacz więcej
Trening i fitness

Jumping fitness czyli ćwiczenia na trampolinie

Od pewnego czasu kluby fitness i siłownie przeżywają prawdziwy renesans. Coraz więcej osób…
zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.