Trening i fitness

Ćwiczenia ze skakanką

Ćwiczenia ze skakanką to nie tylko świetny sposób na perfekcyjną sylwetkę, ale też miły sposób na spędzenie wolnego czasu – w pojedynkę, z dziećmi czy ze znajomymi. Powrót do dzieciństwa? W pewnym sensie owszem, jednak teraz skakankę możesz wykorzystać nie tylko do zabawy, ale też do rzeźbienia ciała oraz budowania lepszej kondycji!

Ćwiczenia ze skakanką, które pomogą ci zachować świetną figurę

Sposobów na skakanie jest tak wiele, że każdego dnia możesz organizować sobie inne wyzwanie! Skacz klasycznie, ale też na jednej nodze lub obunóż. Aby zwiększyć efektywność takich treningów, warto nie tylko dbać o systematyczność, ale także bawić się tempem. Na skakance możesz swobodnie wykonać trening interwałowy, który spala mnóstwo kalorii i pobudza trawienie, przez co szybciej jesteśmy w stanie pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Warto wprowadzić 15 minut skakania na skakance do swojego codziennego zestawu rzeczy do zrobienia. Tyle z pewnością jest w stanie wygospodarować każda kobieta, a jest to wystarczający czas na wykonanie porządnego kardio!

Jak wybrać skakankę do ćwiczeń?

Może nie potrzebujesz do skakania na skakance profesjonalnego obuwia czy stroju, jednak warto skupić się na samym doborze skakanki. Po pierwsze musi ona mieć odpowiednią długość, dlatego koniecznie dobierz ją tak, by trzymana na prosto od ziemi sięgała ci powyżej pasa! Zwróć też uwagę na rączki – im wygodniejsze w trzymaniu, tym lepiej. Jeśli masz większy budżet, to z pewnością zainteresują cię skakanki z licznikiem spalonych kalorii. To ciekawy gadżet dla pań, które wykorzystują skakanie na skakance jako swoją codzienną i jedyną formę aktywności.

Ćwiczenia ze skakanką – dlaczego warto?

  • Ćwiczenia ze skakanką mogą być dobrą odskocznią dla codziennych spraw i trosk. To jedna z tych aktywności fizycznych, które sprawiają nam przyjemność, a co za tym idzie – nie musimy się do nich nadmiernie przekonywać czy motywować.
  • Taki trening nawet kilkunastominutowy spala mnóstwo kalorii, więc jeśli chcesz pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, to skacz na skakance regularnie kilka razy w tygodniu.
  • Aby ćwiczyć na skakance nie potrzebujesz specjalnych butów, karnetu na siłownię czy trenera. Wystarczy dobra wola i zwykły strój sportowy.
  • Skakanie na skakance może być dobrą rozrywką dla całej rodziny lub grupy znajomych. Przypomnij sobie, jak to się robiło na podwórku!
  • Takie ćwiczenia pomogą ci ujędrnić i wzmocnić ciało na całej jego długości. Mięśnie będą mocniejsze i bardziej elastyczne, a skóra mocniej napięta.
  • Skacząc na skakane regularnie, budujesz swoją kondycję. Wzmacniasz wydolność serca i układu oddechowego.
  • Taka dawka ruchu każdego dnia przedłuża życie o kilka lat! Naprawdę warto!
  • Skakankę możesz wszędzie ze sobą zabrać, bo zwinięta zajmuje niewiele miejsca. Koniec z wymówkami przed treningiem na wakacjach!

 

Podobne wpisy
PoradyTrening i fitness

Jak szybko i efektywnie poprawić swoją wydolność?

Już na początku treningu czujesz zmęczenie? Chcesz cieszyć się dużą wytrzymałością i…
zobacz więcej
PoradyTrening i fitness

Joga dla początkujących – podpowiadamy jak zacząć!

Joga to system filozofii indyjskiej polegający na połączeniu treningu ciała i dyscypliny…
zobacz więcej
Trening i fitness

Jumping fitness czyli ćwiczenia na trampolinie

Od pewnego czasu kluby fitness i siłownie przeżywają prawdziwy renesans. Coraz więcej osób…
zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.