Trening i fitness - porady

Trening nóg

trening nóg

Trening nóg powinien być jedną z podstaw dobrze przygotowanego zestawu ćwiczeniowego. Równomierne ćwiczenie mięśni ciała jest istotne, by sylwetka kształtowała się w sposób proporcjonalny. Dodatkowo warto zauważyć, iżnogi dają naszej postawie stabilną podstawę – ważne jest zatem, by mięśnie nóg były silne oraz wytrzymałe.

Jakie ćwiczenia na nogi?

Istnieje wiele różnego rodzaju ciekawych ćwiczeń na nogi. Co ciekawe podczas trenowania nóg organizm nasz wytwarza duże ilości hormonów anabolicznych, które z kolei wpływają na rozrost mięśni całego organizmu.
Wśród często wykonywanych ćwiczeń na nogi można wymienić między innymi popularne przysiady ze sztangą. Wśród opinii wielu profesjonalistów panuje przeświadczenie, iż jest to jedno z ćwiczeń, które przynosi najlepsze i najbardziej pożądane efekty. Pierwsze przysiady ze sztangą warto jednak wykonać pod okiem specjalisty, który wskaże nam nasze ewentualne błędy techniczne.

Ci, którzy chcieliby rozpocząć trening nóg od ćwiczeń na maszynach, powinni zdecydować się zaś na przykład na tak zwane wypychanie ciężaru na suwnicy. Warto trening mięśni nóg rozpoczynać od nieco mniej skomplikowanych i wymagających ćwiczeń i stopniowo zmieniać przebieg treningu.

Nie tylko nogi!

Ćwicząc dolne partie naszego ciała należy pamiętać także o tym, by dobrać odpowiednie ćwiczenia dla naszych pośladków. Trening nóg i pośladków dobrane w sposób odpowiedni, zapewnią naszemu ciału doskonały i zdrowy wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.